O NAS PRODUKTY NASZE SERWISY ZGŁOSZENIE AWARII KONTAKT

 

 

 


 

Profesjonalną i odpowiedzialną współpracą z nauczycielami wspieramy rozwój uczniów i studentów w współczesnym świecie.

 

Laboratorium PASCO SPARKvue to potężne narzędzie do naukowych dochodzeń, które wyświetla
i analizuje dane z czujników dając jednocześnie możliwość współpracy i rozważania przez uczniów danego przypadku.

 

Dystrybutor PASCO w Polsce:
IMAGE RECORDING SOLUTIONS  i MBM Electronics Kraków
  www.pasco.com.pl  www.mbm.krakow.pl  


DORADZTWO - MONTAŻ - REALIZACJA - SZKOLENIE

 

 


Fizyka dla szkół średnich


Fizyka uniwersytecka


Biologia


Nauki przyrodnicze

Chemia


Inżynieria


Nauka ogólna


Czujniki bezprzewodowe


KONTAKT

 


Oprogramowanie umożliwia m.in. nagrywanie plików video dotyczących danego doświadczenia. Aplikacja została zaprojektowana od podstaw tak aby idealnie integrować nowoczesne technologie oparte na poborze danych z czujników z nauczaniem. SPARKvue: stwarza okazje do wyrażania refleksji przez uczniów na każdym kroku nauczania z opcjami zapisywania wyników pracy;
- umożliwia uczniom nagrywanie filmów zsynchronizowanych z obecnie przeprowadzonym doświadczeniem z dowolnego czujnika;
- posiada dostęp do SPAKlab Online Library, gdzie można znaleźć i ściągnąć 63 darmowe interaktywne ćwiczenia na zajęcia.   

 

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to rekomendacja ekspertów.
1
Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

 

 

Co daje nam promocyjny zestaw startowy PASCO?

ZESTAW PROMOCYJNY PASCO zawiera elementy, dzięki którym możemy rozpocząć naszą przygodę z cyfrowymi laboratoriami przyrodniczymi PASCO. Dzięki czujnikom, które wchodzą w skład zestawu możemy wykonywać podstawowe ćwiczenia i doświadczenia z różnych dziedzin. Możemy mierzyć temperaturę, napięcie, poziom pH, poziom CO2, jak również wykorzystując czujnik ruchu możemy określić prędkość, przyspieszenie czy odległość różnych obiektów.


2W skład zestawu wchodzą:

  • Nagrodzone Złotym Medalem MTP oprogramowanie SparkVue w języku polskim służące do interaktywnej wizualizacji i analizy danych.
  • Interfejs Pasco PS-2009A posiadający możliwość jednoczesnego podłączenia 2 zewnętrznych czujników połączony z komputerem poprzez przewód USB. Interfejs posiada dodatkowo wbudowane czujniki temperatury oraz napięcia z przewodami dołączonym w zestawie.

 

3Czujnik stężenia dwutlenku węgla (PS-2110) ma szeroki dynamiczny zakres pomiaru (0-300K ppm), dzięki czemu możemy dokonywać rozmaitych pomiarów stężenia CO2 poczynając od doświadczeń z wykiełkowaniem grochu (10K ppm), przez zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (50K ppm), jak również badania stężenia dwutlenku węgla w spalinach samochodowych (80K i więcej) ppm. Dodatkowym ułatwieniem jest szybka i bezproblemowa kalibracja czujnika, którą niezwykle prosto wykonać przyciskając zaledwie jeden przycisk bez potrzeby wykonywania tego z poziomu oprogramowania.

Typowe zastosowania dla czujnika PS-2110, to:
- badanie absorbcji CO2 podczas zjawiska fotosyntezy,
- badanie oddychania organizmów żywych,
- badanie stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach czy też badanie jego powstawania w trakcie zachodzenia różnych reakcji chemicznych.
 - Czujnik pH, dzięki któremu zmierzymy kwasowość substancji dostępnych w każdym domu, jak również tych bardziej specjalistycznych. Jest to czujnik o wysokiej rozdzielczość pomiarów, dzięki czemu możemy dokonywać badań w trakcie reakcji zobojętniania, obserwując nawet niewielkie zmiany kwasowości.
- Czujnik ruchu pozwalający na precyzyjny pomiar odległości, prędkości oraz przyspieszenia różnych obiektów. Czujnik ten idealnie współpracuje z różnymi akcesoriami, takimi jak stojaki, uchwyty, wózki czy równie pochyłe, dostępne w większości sal fizycznych. Istnieje możliwość skompletowania również całego asortymentu akcesoriów firmy PASCO, które idealnie nadają się do omawiania wszelkich zagadnień związanych z ruchem. Czujnik wykrywa obiekty znajdujące się już ok 15 cm od urządzenia, dzięki czemu możemy go stosować do różnych pomiarów, takich jak:
- ustalenie zależności pomiędzy położeniem, prędkością i przyspieszeniem,
- zasada zachowania pędu i energii w czasie kolizji,
- monitorowanie ruchu sinusoidalnego ciała zawieszonego na sprężynie,
- pomiar ruchu małych oraz dużych obiektów.


 PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY ZESTAWU STARTOWEGO O KOLEJNE CZUJNIKI DO POMIARU INNYCH WIELKOŚCI Z ZAKRESU NAUK PRZYRODNICZYCH. W OFERCIE PASCO JEST OK. 70 RÓŻNYCH RODZAJÓW CZUJNIKÓW I KILKASET RÓŻNYCH AKCESORIÓW UŁATWIAJĄCYH PRZEPROWADZANIE DOŚWIADCZEŃ.

Zmień zwykłą salę lekcyjną lub zajęcia w plenerze w nowoczesne laboratorium !

 


Tablice Interaktywne


Serwis RTV
 

31-215 Kraków ul.Żabiniec 37

Pn-Pt 8:00 - 16:00


SZYBKI KONTAKT

(12) 416 38 38, (12) 416 37 37

tel.kom.600-333-141

e-mail :
mcalka@mbm.krakow.pl
zwt@mbm.krakow.pl

 

 // polityka prywatnosci cookie

© Copyright 2015 MBM Electronics